Rola aparatów ortopedycznych typu orteza

W ciągu ostatnich lat odnotowuje się coraz więcej wypadków zwichnięcia stawów i zwichnięcia lub zerwania wiązadeł nóg. Nie są jedynie następstwem uprawiania sportu, chociaż oczywiście u aktywnych fizycznie tego rodzaju wypadków rejestruje się najwięcej. Mogą być jednak także skutkiem naturalnego spaceru w trakcie jakiego niewłaściwie postawimy stopę czy upadku w czasie amatorskiej jazdy narciarskiej. poszkodowani zgłaszający się do ortopedów z przytoczonymi powyżej urazami mogą liczyć na ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), jaką powszechnie nazywa się ortezą.

pilka

Ortezy i ich zastosowanie

Przyrządy ortopedyczne, ze względu na wykonanie i konstrukcję, grupują się na sztywne, elastyczne oraz półsztywne. Skonstruowane są z nowoczesnych surowców, które gwarantują ich trwałość. Aczkolwiek podział ortez odnośnie do ich funkcjonalności wygląda następująco: uciskowe, usztywniające, kompensacyjne oraz korekcyjne. Od czasu do czasu mogą również znaleźć zastosowanie w leczeniu poniektórych złamań kończyn dolnych. Ich fundamentalne działanie polega na stabilizacji stawu, dzięki czemu jego ruchy są w pewnym stopniu lub całkowicie zredukowane. Asekurowany w ten sposób przegub jest zabezpieczony przed możliwymi dalszymi urazami a dodatkowo nie ulega opuchliznom pourazowym. Dodatkowo aparat ortopedyczny obniża nacisk na mięsnie umiejscowione przy stawie i przyczynia się do ich odnowy. Sztywne ortezy stanowią swego rodzaju zamiennik gipsu, z tego powodu sam postępowanie renowacji stawu lub więzadła zostaje przyspieszony.

stabilizator

W jakim miejscu zdobyć ortezy?

Znajdują się w ofercie dużej ilości sklepów z osprzętem medycznym, które także proponują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Najlepiej wyposażonym jest znajdujący się w Krakowie sklep sklep medyczny kraków http://www.zdrow-med.pl z siedzibą w Krakowie. To jedyny tego typu punkt zaopatrzenia rehabilitacyjno-ortopedycznego, jaki dysponuje gigantyczną bazą produktów medycznych. Dodatkowo wykonuje rozporządzenia z NFZ. Dzięki współpracy z paroma dostawcami, sklep Zdrowie proponuje dodatkowo asortyment spoza własnego wykazu produktów. Osoby odwiedzające jednostkę zdołają dodatkowo liczyć na wiarygodną i uczciwa pomoc w materii doboru ortez oraz sposobu ich użytkowania. Całokształt za sprawą wykwalifikowanej kadry trudniącej się obsługiwaniem konsumenta.
Pamiętajmy, że ortezy powinno się nabyć tylko po skonsultowaniu się ze specjalistą. Zła eksploatacja ortez tudzież brak zalecenia na ich noszenie może owocować zmianę na gorsze kontuzji i stanu zdrowia pacjenta.