Najfajniejsze kolonie – kierunek Bieszczady

Rozważacie, dokąd wasze pociechy mogłyby pojechać na kolonie aby przeżyć niezapomnianych chwil na łonie natury.Jakie miejsce oferuje czyste powietrze, cudowne krajobrazy i zabawy dla dzieci?.

Bardzo dobrym pomysłem wydają się być polskie bieszczadzkie góry. Zapewnią młodym ludziom pełną rozrywkę oraz przyniosą spokój ducha w obrębie nieokiełznanej przyrody bieszczadzkich gór. Jedynie z tych wyjazdów zachowają wspaniałe obrazy w pamięci a dodatkowo nawiążą nowe znajomości oraz wyciągną cenne kompetencje dotyczące funkcjonowania przyrody. Bowiem trudno o lepsze metody nauki aniżeli te na świeżym powietrzu, tym bardziej, jeżeli to zajęcia spędzone z przyjaciółmi na kolonii w górach.
szczyty

Kilka słów o bieszczadzkich górach

Bieszczady to pasmo położone w południowo wschodniej Polsce. Wyróżnia się dwie krainy, Wschodnie położone na terenie Ukrainy i Bieszczady Zachodnie charakterystyczne dla naszego kraju a także rozciągające się na część Ukrainy i Słowację. Leżące w Polsce Bieszczady w znacznej mierze obejmują objęty ochroną obszar Karpat Wschodnich, który znajduje się w rejestrze rezerwatów przyrody UNESCO. Okazałym grzbietem górskim jest szczyt Tarnicy, który mierzy 1346 m n. p. m.. Bieszczady nie wydają się wysokie, ale za to można bez trudu pomaszerować na sam wierzchołek i podziwiać
wspaniałą panoramę Karpat Wschodnich. Warto dodać, że wyróżniają się także piętrowym rozkładem flory oraz nietypowym ułożeniem rzek. Zaś najładniejszym zakątkiem Bieszczadów wydaje się być Park Dolina Sanu. Właśnie tu możemy ujrzeć duże dzikie zwierzęta takie jak niedźwiedzie i żubry oraz drapieżne wilki. Karpaty Wschodnie stanowią schronienie przede wszystkim dla rzadko obserwowanej fauny oraz gromadzą sporo rzadkich rodzajów roślin. Lasy buczynowe, które zajmują ten region oraz liczne potoki odpowiadają za ten malowniczy i dość egzotyczny klimat.
bieszczady panorama

Najprzyjemniejsze miejsce
na wakacje w Bieszczadach

Najciekawszym oraz dogodnie położonym zakątkiem w zasięgu Bieszczadów jest dom wczasowy zielonapolana.com.pl. Mieści się w obrębie Parku Krajobrazowego Dolina Sanu, w pobliżu wsi Dubiecko , która leży na Podkarpaciu.

Proponuje miejsca do spania dla ponad 100 osób, w pełni wyposażonych drewnianych domkach oraz w komfortowych pokojach hotelowych. Co więcej dla gości jest również teren pod namioty. Ośrodek wypoczynkowy proponuje kolonie w górach z licznymi zabawami. Mając na uwadze doskonałe usytuowanie i łatwe dotarcie na teren ośrodka, w okolicy można doświadczyć dużo rozrywek i przeżyć atrakcji bez liku. Są to między innymi przejazdy z użyciem drezyn rowerowych, Muzeum kryjące tajemnice skamieniałości czy też fantastyczna wioska, jaka leży 30 km od Zielonej Polany. Dzieci na kolonii mogą udać się do Ukrainy, do Lwowa i co więcej pojechać do Dynowa, , które szczyci się Przeworską Koleją Dojazdową. Kolonie dla dzieci w górach staną się dzięki temu urozmaicone i pełne uciech.
łódka