Co ostatecznie przesądziło o tym, że szerokie spodnie stały się w naszym kraju takim istotnym modowym elementem?

Bieżąca moda powiązana z kulturą hip-hopową, rządzi się swoimi, w mojej perspektywie dziwnymi i nie do końca zrozumiałymi dla mnie prawami. O tym w dalszej sekcji tekstu, chcę w tej właśnie chwili nieco szerzej poopowiadać o czymś, co stanowiło flagową cechę entuzjastów hip-hopu i pozwalało w naprawdę mocny sposób wyróżnić się na tle różnych innych ludzi na ulicach w wielu zakątkach kraju.

botki
Konkretniej, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, profesjonalne nazywane „baggy” (z ang. workowate) lub „begi” (to już polska, zaadaptowana fonetycznie opcja), które pokazały się w naszym kraju wraz z pierwszymi projektami związanymi z rapem, kiedy to przyszedł początek drugiej połowy dziewięćdziesiątych lat. Mała ciekawostka – na początku, kiedy było trudno kupić szerokie portki z prawdziwego zdarzenia, ludzie kupowali sobie normalnie zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Stosunkowo interesująca opcja, biorąc pod uwagę kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej gotówką w małych kwotach. Z biegiem lat, kiedy to już Lenary były do dostania w łatwy sposób…właśnie – to pierwsza polska firma, która wypuściła na rynek unikalne i bardzo stylowe szerokie spodnie – wachlarz marek zaczął się rozrastać, dynamicznie i z roku na rok. Najbardziej spopularyzowaną, obok wymienionych chwilę wcześniej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstania jest niesłychanie ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – człowiek współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie „begów”. W związku z tym, że znakomicie się udały, kumple także postanowili poprosić o zrobienie spodni dla siebie. Po pewnym czasie wszystko potoczyło się tak, że Ceube rozkręcił jedną z topowych marek dla odbiorców hip hopu, z polskim rodowodem.
Ubrania objęte marką Moro były mocno wciśnięte w rapową rzeczywistość kilkanaście lat wstecz, poza spodniami w asortymencie znalazło się bardzo wiele innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy – kaptur i bez, ale też stylowe kurtki na wiosnę czy zimę – to było coś konkretnego.
czarny but
Dziś, choć moda na spodnie w wariancie „baggy” nie jest już propagowana tak mocno jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, mogące zaserwować asortyment z tej puli.
Co ciekawe, mamy do wyboru naprawdę wiele różnych marek, które pochodzą z wielu części świata. Na dzień dzisiejszy, bez nawet najdrobniejszego problemu będziemy wstanie odszukać dla swoich potrzeb marki, które na skalę świata są topowe. Chodzi na przykład o takie marki, jak Roca Wear czy Fubu. Obyci znawcy kultury ponad wszelką wątpliwość będą wiedzieć, jaką te marki mają historię. Jeśli ktoś nie ma wystarczającej orientacji, polecam sprawdzić, ewidentny klasyk.
Być może będzie to brzmiało w pewnym przypadku pompatycznie, ale jestem święcie przekonany co do faktu, że moda na szerokie spodnie będzie żywa niemal tak samo długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
elegancki but
Niniejszy adres butywolka24.eu wolka centrum, bezwzględnie powinny sprawdzić te osoby, które będą chciały poznać w pełni fachowy kanał dla pozyskiwania wysokiej jakości tekstylnych rozwiązań. Na tronie tej, będą czekać produkty odzieżowe, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim właścicielom rozmaitych sklepów z ubraniami, na pewno będzie się opłacała wizyta na łamach serwisu. Nie mówiąc już o wejściu z hurtownią w dłuższy charakter współpracy.