Godzina by usprawnić formę

Bez względu na porę roku powinniśmy otaczać troską swoje zdrowie. Prócz odżywiania i regularnym trybem życia pewnym z ważniejszych aspektów jest aktywność fizyczna. Nie każdy z nas przepada za zajęciami grupowymi na siłowni i godzinami spędzonymi na atlasach czy ławeczkach. Jeżeli szukasz czegoś innego, fascynującego i przypominającego okresy dziecinnych zabaw, czas wypróbować jazdę na rolkach. Jakie działania podjąć na początek i na co skierować obserwację? Sprawdź i spraw, że aktywność fizyczna drugi raz stanie się przyjemna.

elektrobeben-630

Pierwsze chody

Na starcie swojej przygody bez wątpienia potrzebujesz dobranych rolek. Na bazarze odkryjesz bez liku marek, typów, jakie spełniają najróżniejsze. Niezawodne rolki Precismeca są bezpieczne i ścierpią każdy typ treningu. Nawet jeżeli jesteś osobą początkującą – przetrwają dowolne upadki. W zależności od wieku możesz wybrać rolki, jakie posiadają regulowany rozmiar. W przypadku jak noga wciąż wzrasta będzie to prestiżowe rozwiązanie i pozwoli użytkować rolki przed dłuższy czas. Jeżeli posiadasz już stały rozmiar buta – wyselekcjonuj porządne rolki w 1 rozmiarze i raduj się z fajnej przejażdżki.

Zabezpieczenia ponad wszystkim

Postać początkująca czy fachowiec – stale należy kierować uwagę na zabezpieczenia swoje i innych. Poza rolkami winieneś posiadać zestaw ochraniaczy: na kolana, ręce oraz dłonie. W przypadku wypadku i wywrotek ochronią one cerę i zamortyzują stawy. Ważny jest również sposób spadania. Wiecznie upadaj w przód – na kolana i dłonie. Na skutek tego zamortyzujesz upadek i ocalisz głowę przed uderzeniem. Upadając na grzbiet istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że mocno hukniesz się w głowę. A jeżeli o głowę chodzi – zarówno rolkarze, jak i rowerzyści nie powinni jechać bez hełmu. Czaszka jest naszym najcenniejszym skarbem i czasami nasze umiejętności są be z znaczenia, a kalkuluje się zbieg okoliczności, inny nieuważny kierowca, zwierze na ścieżce czy malutki kamyczek. Wszystko może wieść do wypadku, a Twoim zobowiązaniem jest asekurować głowę przed dotkliwymi urazami. Nie ma też co się obawiać – każdego startującego rolkarza czeka ciąg upadków. Rób je z głową, a już nie długo będziesz jechał na swoich rolkach jak wiatr.

elektrobeben165e

Dokąd podróżować?

Początkujący rolkarze będą bezpieczniej czuć się na prostych, równych asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!